Benzínová sekačka

Benzínová sekačka

Sekačky na trávu jsou neocenitelnými pomocníky na každé zahradě. Vyrábějí se v mnoha variantách od menších strunových sekaček až po robotické sekačky, které posekají trávník za vás. Jedním z hojně využívaných typů je benzínová sekačka.

Co je benzínová sekačka

Benzínová sekačka může být strunová, někdy také nazývána křovinořez. Benzínovou strunovou sekačku využijete nejčastěji při sekání v hodně složitých terénech nebo tam, kde je třeba posekat menší plochu a není k dispozici elektřina.

Benzínová sekačka s pojezdem a bez pojezdu

Ideální využití benzínové sekačky s pojezdem je na větších plochách, nebo tam, kde je terén svažitý a tlačit sekačku do kopce by bylo příliš namáhavé. Pro benzínovou sekačku bez pojezdu jsou zase ideální menší rovné plochy, kde pojezd klidně oželíme.

Jak vybírat benzínovou sekačku

Vybrat dnes benzínovou sekačku v záplavě rozličných výrobků všech výrobců není vůbec jednoduché. Určitě je dobré porovnat několik různých výrobků, na základě testů nebo recenzí. Výborným vodítkem mohou být také zkušenosti známých nebo sousedů.

Šetřete na správném místě

Při výběru benzínové sekačky se vyplatí šetřit, ale ne na všem. Rozhodně se nevyplatí dávat přednost kvantitě před kvalitou. Jedná se totiž o hodně namáhaný stroj, proto vybírejte vždy benzínovou sekačku vyrobenou z kvalitních materiálů, a byste se vyhnuli nepříjemným okamžikům, kdy vám sekačka zůstane stát uprostřed rozdělané zahrady.

Náš tip:

Přečtěte si informace o možnosti půjček online - můžou se hodit.

Doporučujeme:

Nevíte, co koupit tatínkovi, manželovi nebo dědečkovi letos k Vánocům? Poradíme Vám na www.vánoční-dárky-online.cz.