Elektrické sekačky

Elektrické sekačky

Byly doby, kdy trávník býval považován za něco nechtěného a než jej udržovat, většina raději volila cestu záhonků s květinami a zeleninou kombinovanou s betonovými nebo jinými cestičkami.

Dnes už ovšem bereme trávník spíše jako naši chloubu a prostor k relaxaci, k čemuž jistě napomohl rozmach sekaček a jedním z typů jsou elektrické sekačky.

Princip elektrické sekačky

Sekačky dnes bývají nejčastěji členěny na benzínové a elektrické. Elektrické sekačky jsou vybaveny elektromotorem, který bývá napájen buď přímo ze sítě kabelem, nebo akumulátorovými články, které se dají dobíjet.

Výhody elektrické sekačky

Výhody elektrické sekačky oproti té benzínové spočívají především v nižší hlučnosti, jelikož elektromotor má tišší chod než ten benzínový. Jsou také šetrnější k životnímu prostředí – nepouštějí do ovzduší škodlivé látky. V neposlední řadě je výhodou u elektrické sekačky také nižší pořizovací cena.

Nevýhody elektrické sekačky

Samozřejmě elektrická sekačka má také svoje nevýhody, Jednou z nich je slabší výkon, což nás může limitovat například v náročnějším terénu. Druhou nevýhodou je nutná dostupnost elektrického proudu, jelikož i akumulátorovou elektrickou sekačku musíme čas od času dobít.

Výběr různých typů

Běžně se setkáváme s elektrickou sekačkou s pojezdem nebo bez pojezdu, dále pak s elektrickou vřetenovou sekačkou a elektrickou strunovou sekačkou.

Náš tip:

Přečtěte si informace o možnosti půjček online - můžou se hodit.

Doporučujeme:

Nevíte, co koupit tatínkovi, manželovi nebo dědečkovi letos k Vánocům? Poradíme Vám na www.vánoční-dárky-online.cz.