Robotická sekačka

Robotická sekačka

Už jsme si zvykli na sekačky, které se staly běžnými pomocníky na našich zahradách, a kosu jsme přesunuli v uvozovkách do muzea. Technologie jdou ale pořád dál a na trhu se objevil zcela nový pomocník, kterému říkáme robotická sekačka.

Co je robotická sekačka

Robotická sekačka je moderní sekačka na trávu, která dokáže pracovat úplně sama a tak nám ušetří spoustu práce se sekáním, Tento přístroj je schopen posekat celou zahradu automaticky, bez našeho přičinění. Robotická sekačka je inteligentní nástroj, který se dokáže vyhnout záhonům a poseká tak jen to, co od ní požadujeme.

Jak robotická sekačka funguje

Nejsložitější částí u robotické sekačky je její první uvedení do provozu. Je důležité vymezit prostor, ve kterém se má pohybovat a taká určité prvky, jako třeba záhonky, které by si jinak mohla splést s trávou. Tyto prostory se vymezí pomocí vodícího drátu, což nám zabere trochu více času, pak se již ovšem můžeme těšit na zcela automatické sekání zahrady.

Výhody robotické sekačky

Hlavní výhodou robotické sekačky je to, že veškerou práci provede úplně sama, nastavíme pouze, kdy má s prací začít a dále se již o ni nemusíme starat. Seče ve dne i v noci a nevadí ji ani déšť. Mezi výhody patří také to, že robotická sekačka má velmi tichý chod a pokud ji necháme pracovat v noci, ani si toho nevšimneme.

Daní je cena

Za to, že se robotická sekačka dokáže postarat o sekání trávy úplně sama, zaplatíme poněkud vyšší částku. Počítejte s tím, že si musíte připravit několik desítek tisíc korun, u těch nejkvalitnějších robotických sekaček dokonce částku přesahující sto tisíc korun.

Náš tip:

Přečtěte si informace o možnosti půjček online - můžou se hodit.

Doporučujeme:

Nevíte, co koupit tatínkovi, manželovi nebo dědečkovi letos k Vánocům? Poradíme Vám na www.vánoční-dárky-online.cz.