Strunová sekačka

Strunová sekačka

Strunová sekačka nebo také křovinořez, je skvělým pomocníkem tam, kde se nedostanete s klasickou travní sekačkou. To může nastat v případě velmi složitého nerovného terénu nebo také tam, kde je porost příliš hustý a houževnatý.

Elektrická strunová sekačka

Elektrická strunová sekačka nebo také akumulátorová (elektrická bez kabelu) sekačka je poháněna elektromotorem. Tyto sekačky jsou tišší a šetrnější k přírodnímu prostředí, ovšem nedosahují takového výkonu, jako benzínové strunové sekačky. Jsou tedy vhodnější, jako doplněk klasické sekačky, nebo také využitelné v místech s horším přístupem, vzhledem ke své nižší váze.

Benzínová strunová sekačka

Benzínová strunová sekačka je vybaveny benzínovým motorem, který je silnější než běžný elektromotor a tudíž se tato sekačka hodí do míst, kde je porost hustější a odolnější. Benzínová strunová sekačka si poradí i se slabšími křovinami, je ale nutno zvolit silnější a kvalitnější strunu.

Benzínová nebo elektrická strunová sekačka?

Benzínovou strunovou sekačku tedy používáme nejčastěji v místech s odolnějším porostem, ale také má své uplatnění v místech, kde není k dispozici elektrické napětí, jelikož akumulátorovou sekačku je potřeba občas dobít, kdežto u benzínové stačí dolít benzín a můžeme pokračovat v sekání. Elektrická strunová sekačka je oproti benzínové ekologičtější a lehčí.

Cenové porovnání

Co se týče pořizovací ceny, elektrické strunové sekačky bývají levnější než ty benzínové, to ovšem platí při porovnání výrobků srovnatelné kvality.

Náš tip:

Přečtěte si informace o možnosti půjček online - můžou se hodit.

Doporučujeme:

Nevíte, co koupit tatínkovi, manželovi nebo dědečkovi letos k Vánocům? Poradíme Vám na www.vánoční-dárky-online.cz.