Vřetenová sekačka

Vřetenová sekačka

Trend v přístupu k zahradám se postupně časem změnil a trávník už dnes nebereme, jako plochu s množstvím plevele, kterého je třeba se zbavit, ale spíše jako relaxační zónu, kde si rádi odpočineme.

Kdo má trávník, ví, že bez sekačky na trávu se neobejde. Zajímavým výrobkem v sortimentu zahradních sekaček je vřetenová sekačka.

Co je vřetenová sekačka

Vřetenová sekačka je maximálně ekologický a zároveň moderní přístroj pro sekání trávníků. Používá se díky užšímu záběru pro sekání menších ploch, zato dosahuje velmi kvalitních výsledků. Nejčastěji se můžeme setkat s ruční vřetenovou sekačkou, která je maximálně šetrná k životnímu prostředí. Další variantou je vřetenová sekačka elektrická nebo akumulátorová.

Vřetenová sekačka pro anglický trávník

Vřetenová sekačka používá speciální systém nožů, díky kterým tato sekačka trávník neseká, ale doslova stříhá. Nedochází tak ke třepení konců stébel a tráva tudíž na konečcích nežloutne, jak tomu bývá u běžných sekaček. Díky tomuto systému si můžete vychutnat kvalitní anglický trávník.

Výhody vřetenové sekačky

Výhodou vřetenové sekačky je zmiňovaný kvalitní prostřih trávníku, její ekologičnost, ale také nízké pořizovací a provozní náklady.

Využití

Vřetenová sekačka je vhodná pro sekání menších ploch. Záleží na šířce záběru, v tomto smyslu bývají vřetenové sekačky určeny pro menší plochy maximálně do 500m2.

Náš tip:

Přečtěte si informace o možnosti půjček online - můžou se hodit.

Doporučujeme:

Nevíte, co koupit tatínkovi, manželovi nebo dědečkovi letos k Vánocům? Poradíme Vám na www.vánoční-dárky-online.cz.